Novinky

Kontakt

Adresa:
Obecní úřad Kvílice
Kvílice č.p. 38
273 75 p. Třebíz
Telefon:
+420 312 579 559
E-mail:
oukvilice@iol.cz
Identifikátor datové schránky:
8b4as4b
Úřední hodiny:
Pondělí: 16:30  - 19:00 hod.Fakturační údaje:
Obec Kvílice
Kvílice č.p. 38
273 75 p. Třebíz
IČ: 00234575
není plátcem DPH


Webová stránka:
www.kvilice.cz 


mapka

OdkazyZajímavosti

Nahlédneme-li do historie obce, stojí jistě za zmínku skutečnost, že žákem kvílické školy byl v 19.století významný český spisovatel Václav Beneš Třebízský, jehož rodiče jsou pochováni na místním hřbitově a sám spisovatel se o Kvílicích zmiňuje v řadě svých povídek.

V souvislosti se školou mají Kvílice určitou zajímavost. Dnešní škola je již čtvrtou budovou, ve které sídlí. První škola byla v domě čp. 3, poté v budově kterou navštěvoval i V.B.Třebízský, poté se škola stěhovala do budovy "Staré školy", kde dnes sídlí Obecní úřad, aby nakonec našla svůj "domov" v nových budovách postavených spolu se školní jídelnou vedle budovy "Staré školy".

Dopravní obslužnost v obci je díky základní škole dobrá. Horší je to o víkendu.

V obci byla nedávno znovu otevřena prodejna potravin, která nabízí velmi široký sortiment zboží a nakupovat sem jezdí lidé z širokého okolí.

Západně od Kvílic se rozprostírá přírodní park Džbán, jehož malebná příroda láká návštěvníky z blízkého okolí i vzdálenějších krajů. Na území parku byly vybudovány dvě naučné stezky - Kounovské kamenné řady a Novostrašecko.

Oprava střech v ZŠ Kvílice

Vážení spoluobčané, návštěvnici našich webových stránek,

     touto cestou bychom Vás chtěli informovat o velmi důležitém faktu: dne 27.07.2012 byla dokončena za pomoci firmy PUR IZOLACE, s. r. o. a Krajského úřadu Středočeského kraje oprava střech na naší ZŠ. Opravou prošly pavilony 1. a 2. stupně, tělocvična a školní jídelna.

     Šlo o velmi nutnou opravu, která se musela neodkladně učinit. Do hlavních pavilonů, ale hlavně do tělocvičny nejvíce zatékalo, proto se co nejdříve muselo začít s opravou. Proto nám ještě jednou dovolte, abychom poděkovali výše uvedeným organizacím, bez kterých bychom projekt nemohli započít.

Fotografie ZŠ Kvílice - před opravou a po opravě


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | Správce stránek a prohlášení o přístupnosti

xTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.